Otwarcie wystawy z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
21 października 2024

Na Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego można od piątku, 18 października, oglądać wystawę plakatów studentów i wykładowców Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Tematem przewodnim ekspozycji jest 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a sama wystawa jest kontynuacją tej prezentowanej we foyer Politechniki Bydgoskiej.
Uroczyste otwarcie zgromadziło wielu gości, w tym Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich - dr hab.inż. Małgorzatę Gotowską, prof. PBŚ, Dziekan Wydziału Sztuk Projektowych dr Dominikę Muszyńską-Jeleszyńską, prof. PBŚkuratorkę wystawy - doktorę Ewę Sobczyk oraz Plastyka Miasta Bydgoszczy mgr. Marka Iwińskiego.
Prezentacja wystawy na Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego - w samym sercu miasta i w sąsiedztwie rzeźby „Przechodzący przez rzekę”, która upamiętnia wejście Polski do Unii Europejskiej, stanowi kontekst do indywidualnej refleksji.
Wystawę można oglądać do 3 listopada.

#20latPLwUE