Podpisanie umowy w Zespole Szkół Plastycznych
11 marca 2022

10 marca 2022 roku Politechnika Bydgoska reprezentowana przez JM Rektora prof. Marka Adamskiego podpisała trójstronną umowę o współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, reprezentowanym przez Dyrektora Mariolę Brodowską oraz Zespołem Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego, reprezentowanym przez Dyrektora Joannę Wiśniewską-Kośmider.

Głównym celem umowy jest podjęcie działań na rzecz zwiększenia jakości przestrzeni publicznej na poziomie koncepcyjnym, co zostanie osiągnięte poprzez pracę z młodzieżą szkolną, akademicką i pracownikami w ramach wspólnych przedsięwzięć.

Politechnika Bydgoska służyć będzie wsparciem ze strony pracowników dydaktyczno-naukowych w zakresie m. in. prowadzenia projektów, prac dyplomowych, a także udostępni własne zaplecze projektowo-badawcze.

Młodzież licealna Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy będzie natomiast współtworzyć w przestrzeni szpitalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy ,,Galerie stałe”, w których będą prezentowane prace plastyczne wykonywane podczas lekcji i plenerów oraz uczestniczyć w szkoleniach lub warsztatach inicjowanych przez strony porozumienia.