Wernisaż wystawy Dyplomy 2022
10 marca 2022

W poniedziałek, 7 marca 2022 r., o godzinie 18.00 w Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20 odbył się wernisaż dyplomów studentów II stopnia na kierunku Wzornictwo z Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Otwarcia wystawy dokonała Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich, dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ wraz z Dziekanem Wydziału Sztuk Projektowych, dr. hab. Romualdem Fajtanowskim, prof. PBŚ oraz Kierownikiem Katedry Wzornictwa, dr Ewą Raczyńską-Mąkowską.

Tegoroczna wystawa jest wyjątkowa z dwóch powodów – jest to pierwszy raz, kiedy prezentują się absolwenci studiów magisterskich kierunku Wzornictwo, a wystawa jest realizowana pod szyldem nowo powstałego Wydziału Sztuk Projektowych.

Swoje prace dyplomowe prezentują finaliści licznych konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Projekty obejmują wiele sfer designu – od biżuterii, mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, przez tekstylia, opakowania po środki transportu i obiekty funkcjonujące w przestrzeni miejskiej. Zobaczyć można między innymi autonomiczny pojazd miejski dla osób korzystających z wózka inwalidzkiego czy projekt unikatowej kolekcji ubioru inspirowanej kulturą Islandii w odniesieniu do ekologicznych zjawisk w modzie

W ramach uroczystości obronieni niedawno inżynierowie odebrali z rąk Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. Małgorzaty Gotowskiej, prof. PBŚ swoje dyplomy.
Ważnym elementem naszej historycznej wystawy było także rozdanie nagród przez firmę PESA, z którą Politechnika Bydgoska współpracuje od lat.

Nagrodzeni zostali:

Nagrody dla inżynierów: