Film dr. Kajetana Pochylskiego na 22. edycji Imaginaria - animated film festival!
22 lipca 2024

Film autorstwa dr. Kajetana Pochylskiego z Katedry Komunikacji Wizualnej "DO PRZEDSZKOLA LA LA LA" dostał się na 22. edycję Imaginaria - animated film festival!
Jest to jedyny film z Polski w kategorii: Konkurs filmów dla dzieci.

Film wykonany techniką kombinowaną, film migoczący. Każda klatka została wykonana ręcznie. Obraz ten łączy z sobą typowy obraz nagrany kamerą cyfrową z obrazem analogowym powstałym na podłożu transparentnym (matrycy szklanej). Wykorzystano tu tradycyjne analogowe narzędzia malarskie takie jak pędzle, farby olejne, stemple, wałki, gąbki, ekoliny, tusze itp. Istotną rzeczą w tej technice są tradycyjne narzędzia, a nie pędzle cyfrowe, ponieważ ślad, który dają, ma zupełnie inną wartość plastyczną i wizualną niż narzędzia cyfrowe. Przez zastosowanie takiej techniki, proces tworzenia filmu autorskiego został doprowadzony do formy rękodzieła artystycznego.

Informacje: https://imaginaria.eu/selezioni-ufficiali-2024/

Gratulujemy!