Konkurs "Innowacyjna konstrukcja opakowania tekturowego" - obrady jury
22 lipca 2024

22 lipca 2024 roku odbyły się obrady jury Konkursu na projekt innowacyjnej konstrukcji opakowania tekturowego, organizowanego przez Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej we współpracy z firmą MMP Neupack Polska sp. z o.o.

Celem konkursu jest promowanie kreatywności i innowacyjności wśród młodych projektantów, a także zwrócenie uwagi na znaczenie zrównoważonych rozwiązań w branży opakowaniowej. Studenci kierunku Wzornictwo, realizujący swoje prace w Pracowniach Opakowań, stworzyli opakowania, które stanowią odpowiedź na aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska. Projekty skupiały się na zwiększeniu funkcjonalności i estetyki opakowań przy jednoczesnym minimalizowaniu ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W ramach współpracy z firmą Neupack, studenci mogli skorzystać z dodatkowych wykładów ekspertów oraz wizyt studyjnych w firmie. Wykłady prowadzone przez specjalistów z branży opakowaniowej dostarczyły uczestnikom cennej wiedzy na temat najnowszych trendów i technologii, natomiast wizyty studyjne pozwoliły zapoznać się z procesem produkcyjnym i praktycznymi aspektami tworzenia opakowań tekturowych.

Oceny prac dokonało jury w składzie:

► Michał Thomas - Przedstawiciel firmy MMP Neupack Polska sp. z o.o. - Przewodniczący Jury

Rafał Konopa - Przedstawiciel firmy MMP Neupack Polska sp. z o.o.

Jarosław Kathke - Przedstawiciel firmy MMP Neupack Polska sp. z o.o.

dr hab. Romuald Fajtanowski, prof. PBŚ - Dziekan Wydział Sztuk Projektowych PBŚ,

► dr Dominika Muszyńska-Jeleszyńska, prof. PBŚ - Prodziekan Wydział Sztuk Projektowych PBŚ.

Wyniki obrad jury zostaną ogłoszone już wkrótce. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Neupack. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!