Konkurs pn. „Plakat! Akcja! Reakcja!”
12 października 2023

W ramach X edycji programu „Sztuka Wyboru” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz Fundacja Tumult zapraszają uczniów i studentów do udziału w konkursie pn. „Plakat! Akcja! Reakcja!” na plakat profilaktyczny związany z przeciwdziałaniem uzależnieniom.

Celem konkursu jest przeciwdziałanie problemom związanym z uzależnieniami, ograniczenie skali występowania zjawisk patologicznych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych oraz promowanie pozytywnych alternatyw dla spędzania wolnego czasu. Problem uzależnień jest traktowany szeroko począwszy od niebezpieczeństwa używania środków psychoaktywnych takich jak narkotyki, dopalacze, alkohol, wyroby tytoniowe, poprzez uzależnienia od hazardu, aż po uzależnienia od nowoczesnych technologii i mediów cyfrowych.

Uczestnikami Konkursu mogą być:
•    uczniowie w wieku 13-20 lat z terenu województwa kujawsko-pomorskiego uczęszczający do szkół podstawowych, ponadpodstawowych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) lub placówek pozaszkolnych prowadzących zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe dla młodzieży,
•    studenci uczelni, których siedziba znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.

Uczestnicy będą nagradzani w dwóch ww. kategoriach. Oceny prac konkursowych dokona komisja konkursowa, w której skład wejdą profesjonaliści w dziedzinie tworzenia plakatu oraz przedstawiciele każdego z organizatorów.

Prace należy przesłać do 31 października 2023 r. na adres:
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy
Wydział Komunikacji Społecznej
Al. Powstańców Wielkopolskich 7
z dopiskiem „Sztuka Wyboru – konkurs graficzny”