Kujawy welcome to... art and design
12 grudnia 2023

Kujawy welcome to... art and design - to tytuł projektu realizowanego na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, wykładowcy najbardziej kreatywnego wydziału na bydgoskiej politechnice chcą przybliżyć zagranicznym studentom polską kulturę, sztukę, tradycje i zwyczaje.

Politechnika Bydgoska to uczelnia otwarta na studentów zagranicznych. Każdego roku w ramach programu Erasmus+ na naszej uczelni przebywa nawet 200 obcokrajowców. Chcemy pokazać im piękno Bydgoszczy i regionu, przybliżyć naszą kulturę i sztukę, poszukać punktów stycznych ze zwyczajami studentów spoza Polski. Na pewno, mimo pozornych różnic kulturowych, okaże się, że więcej nas łączy, niż dzieli, a poznawanie siebie nawzajem będzie dla nas wszystkich wartościowym doświadczeniem - mówi dr hab. Katarzyna Tretyn, prof. PBŚ, kierownik projektu.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano w przyszłym roku kalendarzowym szereg warsztatów. Rozpoczniemy od naszego sztandarowego działania, tj. warsztatów wiklinowych, które poprowadzi dr Piotr Tołoczko z Katedry Architektury Wnętrz. Potem przed nami warsztaty Land art nad Kanałem Bydgoskim i Kujawski folklor w kampusie w Fordonie - zdradza Agata Bukaluk. A już w najbliższą środę zapraszamy na premierę pierwszego filmu promocyjnego, który pokaże nasz region, miasto i Politechnikę Bydgoską.

Zapowiedź projektu "Kujawy welcome to... art and design" zobaczyć będzie można w mediach społecznościowych PBŚ. Premierę pierwszego filmu zaplanowaliśmy na środę, na godzinę 12:00.