Ostatnie warsztaty w ramach projektu Kujawy welcome to... art and design za nami!
01 października 2024

Ostatniego dnia września powitaliśmy w murach naszej uczelni liczną grupę studentów Programu Erasmus+.

Po pierwszym spotkaniu informacyjnym z Działem Współpracy Międzynarodowej studenci wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej pt.: Moja tkanina i Mozaika kultur. Uczestnicy mieli okazję zaprojektować własną tkaninę, a także stworzyć inspirowaną haftem kujawskim pracę złożoną ze 100 podobrazi.

Warsztaty były realizowane w ramach Zadania 4. Kujawski folklor projektu Kujawy welcome to… art and design. Zwiększenie poziomu umiędzynarodowienia Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ dofinansowanego przez NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.
-------------------------------------------------
On the last day of September, we welcomed at our university a large group of Erasmus+ students.

After first, orientation meeting with International Relations Office, students took part in workshops at the Faculty of Design of the Bydgoszcz University of Science and Technology: My Fabric and Mosaic of Cultures. Participants had the opportunity to design their own fabric, as well as create a work inspired by Kujawy embroidery, consisting of 100 canvases.

The workshops were carried out as part of Task 4. Kuyavian folklore: Kujawy welcome to… art and design project. Increasing the level of internationalization of the Faculty of Design of PBŚ, co-financed by NAWA, the Polish National Agency for Academic Exchange.