Już w sobotę, 15 października 2022 r., w godzinach 14.00-15.00 zapraszamy do Młynów Rothera na warsztaty "W edukacji wszystkie chwyty dozwolone" organizowane w ramach Bydgoskich Dni Projektowych. Warsztaty poprowadzi dr Agnieszka Fujak.
Szacuje się, że blisko 70% dzieci, które obecnie uczą się w szkole podstawowej, będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją.
Jak zatem przygotować projektantów do projektowania „jutra”?
Czy kreatywne myślenie, krytyczne myślenie i efektywna współpraca stanowią elementy programów nauczania? Co ma wspólnego lego i Marsjanin? Oraz dlaczego studenci wzornictwa gaszą pożary?
Zapraszamy na retrospekcyjną wyprawę, podczas której opowiemy, jak w ciągu tylko ostatniego roku nasi studenci zdobywali praktyczne umiejętności przy wsparciu biznesowych partnerów, jakie kompetencje miękkie i metody eksperymentów wspólnie rozwijamy. Ponadto opowiemy, co jeszcze zaplanowaliśmy dla naszych studentów w sezonie 2022/23.
A może ktoś z Was da się porwać do kolejnej projektowej „ekspedycji” po nowe umiejętności?
Prowadzący :
dr Agnieszka Fujak
Zawodowo: Projektant, Szef Projektu Rozwojowego PESA Bydgoszcz oraz Adiunkt w Katedrze Wzornictwa Politechniki Bydgoskiej. Mocno osadzona w przemyśle. Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz stypendystka Politechniki w Mediolanie. Od początku związana z projektowaniem środków transportu. W czasie studiów współpracowała miedzy innymi z Instytutem Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Krakowskiej oraz z firmą Inżynieria Samochodów Specjalnych Wawrzaszek w Bielsku-Białej. Tam również podjęła pracę początkowo na stanowisku projektanta form przemysłowych, potem - Głównego Projektanta i Szefa Działu Projektowania Przemysłowego. Ma za sobą ponad 80 projektów pojazdów specjalnych wdrożonych do produkcji. W tym pojazdy dla lotniskowej straży pożarne, podnośniki pożarnicze, pojazdy medyczne.
Po 9 latach zamieniła branże pożarniczą na kolejową, dołączając do zespołu PESA Bydgoszcz, gdzie rozwija obszary związane z doświadczeniami użytkowników. Równolegle zajmuje się oceną potencjału rozwojowego firma oraz usprawnieniami w zakresie procesów wdrożeniowych. Rok 2019 to także początek pracy w zespole dydaktyków Politechniki Bydgoskiej. Nieprzerwalnie od 2012 roku prowadzi staże zawodowe dla studentów i absolwentów wydziałów wzornictwa, gdziekolwiek aktualnie pracuje.
W swoim portfolio poza motoryzacyjnymi wdrożeniami ma również, takie perełki jak: Marszczarka do parówek, choć pozostawia tę informację dla wybranych.