Wernisaż wystawy "Dyplomy Wzornictwo PBŚ"
22 lutego 2023

We wtorek, 21 lutego 2023 r., o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbył się wernisaż dyplomów inżynierskich studentów kierunku Wzornictwo z Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Otwarcia wystawy dokonał dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Wacław Kuczma, oraz Dziekan Wydziału Sztuk Projektowych, dr hab. Romuald Fajtanowski, prof. PBŚ. W uroczystości uczestniczyli także: Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich, dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ oraz Kierownik Biura Rektora, dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ.

Podczas wernisażu wręczono nagrody dla studentów, którzy obronili swoje prace w roku akademickim 2022/2023.
Nagrodę Dziekana Wydziału Sztuk Projektowych dr. hab. Romualda Fajtanowskiego, prof. PBŚ otrzymała Pani Agnieszka Przybyła.
Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz firmy PESA Bydgoszcz SA otrzymał Pan Paweł Czyż. Wręczenia nagród dokonali Plastyk Miasta Bydgoszczy, Marek Iwiński oraz Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych PESA, dr inż. Jacek Konop.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym studentom!

Podsumowania działań projektowych dokonała dr Ewa Raczyńska-Mąkowska, Kierownik Katedry Wzornictwa.

Wystawę można oglądać do 19 marca 2023 r. Zapraszamy!