Wystawa plakatów studenckich - 20 lat Polski w Unii Europejskiej

26.06.2024 r. godzina 11.00, Foyer Politechniki Bydgoskiej – budynek A kampusu

Termin wystawy:
26.06.2024–11.10.2024

Kuratorzy i koordynatorzy wystawy:
dr Szymon Saliński, dra Ewa Sobczyk, mgr inż. Agata Bukaluk

Obecność Polski w Unii Europejskiej zmieniła krajobraz życia codziennego naszego państwa. Wpłynęła na rozwój gospodarczy, poszerzyła dostępność usług i możliwości, zbudowała także poczucie wspólnoty. Trwające aktualnie niepokoje pozwalają dostrzec siłę w zjednoczeniu.

Dwadzieścia lat Polski w Unii umożliwia prześledzenie historii zmian, które nastąpiły w naszym kraju, ale także w samym związku dwudziestu siedmiu demokratycznych państw. Jest to moment bilansu, ze wskazaniem na przyszłe wyzwania, które stoją przed Europą i jej mieszkańcami.
Wpisująca się w jubileuszowe obchody wystawa studenckich plakatów stanie się wydarzeniem pobudzającym odmienne spojrzenie, odczucia i refleksje (studentek i studentów oraz odbiorców), odnoszące się do idei Unii Europejskiej, jej początków, rozwoju i transformacji, które nastąpiły przy udziale, jak i w samej Polsce.