Inżynieralia 2024 - Dzień 6. Wydział Sztuk Projektowych
22 października 2024

Tegoroczne inzynieralia Wydziału Sztuk Projektowych zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pod naszym politechnicznym napisem. Czy młodzież, która nas odwiedziła odkryła w sobie duszę projektanta? Słowo
                                                                             ▪️P▪️R▪️O▪️J▪️E▪️K▪️T▪️O▪️W▪️A▪️N▪️I▪️E▪️
było odmieniane dzisiaj przez wszystkie przypadki. Jesteśmy ciekawi, kto po takiej dawce wiedzy i doświadczeń dołączy do #TEAMPBŚ w czerwcu przyszłego roku😁 i wybierze jeden z trzech kierunków prezentowanych na wydziale: architekturę wnętrz, komunikację wizualną, wzornictwo.

Drużyna #WSP pod przewodnictwem Dziekan dr Dominiki Muszyńskiej-Jeleszyńskiej, prof. PBŚ, pokazała uczniom szkół średnich feerię uczelnianych barw: od prezentacji kierunków i spotkania z założycielem firmy Volcano - Tomaszem Koselskim, po liczne warsztaty, na których można było "coś zobaczyć, czegoś doświadczyć, samodzielnie wykonać, a nawet poczuć zmysłami dotyku, wzroku i węchu". W tym dniu odbyły się również dwa warsztaty realizowane w ramach projektu "Inżynierowie ratują świat - rola naukowców w rozwiązywaniu problemów współczesnego świata" - dofinansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II": Projektowanie ubioru i Multisensoryczny przegląd designu - projektowanie przyszłości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w Inżynieraliach, prowadzącym za dzielenie się swoją fachową wiedzą, firmom PESA Bydgoszcz SA, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. za stworzenie #StrefyBiznesu, a kołu naukowemu Wzorzy za pokazanie studenckich zainteresowań i pasji. Wisienką na torcie bylo nasze Latające studio tatuażu - spontaniczna inicjatywa studentów i pracowników #WSP.