Dr Kajetan Pochylski z nominacją do konkursu Almaty Animation Festival
03 lipca 2024

Dr Kajetan Pochylski z Katedry Komunikacji Wizualnej z nominacją do konkursu Almaty Animation Festival!

Festiwal to uznane międzynarodowe wydarzenie w branży animacji, obejmujące pokazy kreskówek autorskich i komercyjnych, warsztaty, wykłady i seminaria.

Film autorstwa naszego wykładowcy „Do przedszkola la la la” to krótka historia zainspirowana codzienną drogą do przedszkola ojca i córki. Napotykane postacie są przerysowanym obrazem mieszkańców polskich blokowisk. To co dla dorosłych jest swego rodzaju „patologią” dla dziecka jest sytuacją normalną, którą nazywa i opisuje w sposób zrozumiały dla siebie, swojego wieku i dojrzałości. Codzienna droga do przedszkola przedstawiona w  filmie to prawdziwe wyzwanie i szok kulturowy.

Gratulujemy!