Dyplomy 2023. Architektura Wnętrz PBŚ
19 września 2023

Dyplomy 2023. Architektura Wnętrz PBŚ
19.09 – 08.10.2023
Galeria Miejska bwa
Finisaż: 06.10.2023, godz. 18.00

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, dyplomanci kierunku Architektura Wnętrz na Politechnice Bydgoskiej poświęcili się dogłębnemu badaniu miasta Bydgoszczy oraz innych przestrzeni bliskich ich sercom. Prezentowane projekty uwzględniają unikalne cechy tych miejsc, kulturowe dziedzictwo oraz aspiracje mieszkańców. Poprzez kreatywne podejście i świeże spojrzenie absolwenci podjęli wyzwanie odkrywania nowych możliwości w kształtowaniu architektury wnętrz. Podczas swojej edukacji, studenci zgłębiali różnorodne techniki projektowania, doskonaląc zdolności kreatywnego myślenia i wnikliwej analizy przestrzeni. Wystawa stanowi nie tylko okazję do zaprezentowania osiągnięć młodych absolwentów, ale także świadectwo ich zaangażowania w kreowanie harmonijnych i funkcjonalnych wnętrz.
Wystawiane projekty obejmują różnorodne tematy, zainspirowane zarówno architekturą Bydgoszczy, jak i osobistymi doświadczeniami i obserwacjami. Od renowacji historycznych budynków po nowatorskie koncepcje przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych, dyplomanci przedstawią zróżnicowane podejścia i pomysły, które są dowodem ich troski o jakość użytkowania opracowywanych wnętrz oraz ogromnej pasji do zawodu projektanta.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia wystawy w przestrzeni Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20, gdzie będzie można podziwiać wysokiej jakości projekty, które nie tylko odzwierciedlają wszechstronność talentów naszych studentów, ale również oddają hołd naszemu miastu i innym przestrzeniom, mającym dla nich duże znaczenie.
Ariel Śliwiński

kuratorzy: Agnieszka Walther, Ariel Śliwiński