Instalacje absolwentów Wzornictwa na Wyspie Młyńskiej
01 września 2023

Na Wyspie Młyńskiej, przed Młynami Rothera, stanął napis będący zwieńczeniem projektu „Wszystkie drogi prowadzą na Wyspę”. Na tarasie Młynów oraz przed wejściem głównym pojawiły się dwie Emki – instalacje w formie ławeczek.

Młyny Rothera nawiązały współpracę z Wydziałem Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Katedrą Wzornictwa Politechniki Bydgoskiej, w ramach której naukowcy i studenci UKW zajęli się przeprowadzeniem badań dotyczących sposobów korzystania z Wyspy Młyńskiej przez mieszkańców, a studenci Wzornictwa PBŚ - zaprojektowaniem małej architektury odpowiadającej na te potrzeby.

Projekty studenckie powstały pod kierunkiem dr Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej z Katedry Wzornictwa Politechniki Bydgoskiej. Studentki i studenci zaprojektowali kilkadziesiąt form małej architektury. Współpraca między trzema instytucjami i poznanie potrzeb mieszkańców pozwoliły stworzyć ciekawe i oczekiwane realizacje.

Dwa projekty, mgr. inż. Bartosza Świątkowskiego oraz mgr inż. Gabrieli Skrobackiej, wcześniej studentów, a już absolwentów Wzornictwa – zostały wybrane do wdrożenia. Instalacja MŁYNY to jedyna taka forma w Polsce. Jest pretekstem do fotografowania się na jej tle i jednocześnie do promocji całej Wyspy. To samo dotyczy Emki, ławeczki, a raczej dwóch jedynych w swoim rodzaju siedzisk zlokalizowanych przy wejściach do Młynów.

Więcej szczegółów na stronach:

Młyny Rothera

Młyny Rothera - aktualności