Plener w Ostromecku
20 maja 2023

Już po raz ósmy w regionie stanie wiklinowa forma przestrzenna zbudowana przez studentów i pracowników Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Kulista forma stanęła w Alei K. F. Schinkla na terenie Pałacu w Ostromecku. 13 artystów z Politechniki Bydgoskiej zbudowało ją z prawie 3 ton wikliny technicznej, konopianki. Wiklina ta ma szczególne właściwości plastyczne, co czyni ją łatwą w formowaniu. Średnica powstałej rzeźby to niemal 5 metrów.
Przestrzenna kula zostanie w Ostromecku na dłużej, w naturalny sposób wkomponowując się w krajobraz Zespołu Pałacowo-Parkowego.
To już ósmy plener zorganizowany przez studentów Architektury wnętrz i Wzornictwa PBŚ. Poprzednie odbyły się w Solcu Kujawskim, Ciechocinku, Toruniu, Tleniu i na Wyspie Młyńskiej. W tym roku partnerem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Relacje w mediach:

Gazeta Wyborcza