Wiklinowa wstęga z Katedry Architektury Wnętrz na Łódź Design Festival 2024
25 kwietnia 2024

Podczas tegorocznego Łódź Design Festival zobaczycie Wiklinową wstęgę, która powstała w Katedrze Architektury Wnętrz  Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Zrealizowana była przy współpracy ze Studenckim kołem naukowym „A co to będzie”.

Wiklina, która buduje Wiklinową wstęgę jest naturalnym bogactwem dorzecza Wisły i stanowi nawiązanie do tradycji plecionkarskiej tego regionu. Jednak ze względu na unikatową skalę, instalacja przekracza ramy tradycyjnego rękodzieła i tradycyjnych funkcji użytkowych. Eksponując dynamikę samego materiału skłania do wielozmysłowego odbioru formy. Dotyk i bezpośredni kontakt ciała z wikliną dopełnia percepcji wizualnej dzieła i zachęca do pozostania w jej otoczeniu. Wstęga wpisuje się w nową, dziesięcioletnią tradycję realizowania warsztatów i monumentalnych efemerycznych form z wikliny w przestrzeni publicznej.

Kuratorzy: Ariel Śliwiński, Piotr Tołoczko

Szczegóły: https://lodzdesign.com/wydarzenia/wiklinowa-wstega/