WSP z dofinansowaniem projektu Welcome to Poland NAWA
31 maja 2023

30 maja Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki naboru w ramach programu Welcome to Poland. Dofinansowanie otrzymał projekt zgłoszony przez Wydział Sztuk Projektowych: Kujawy welcome to... art and design. Zwiększenie poziomu umiędzynarodowienia Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ.

Celem projektu jest wzrost potencjału Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej w zakresie umiędzynarodowienia. W ramach działań projektowych zorganizowane zostaną wydarzenia mające na celu przybliżenie kultury, zwyczajów i tradycji polskich, tj. warsztaty oscylujące wokół tematów:

• Dziedzictwo kulturowe Doliny Dolnej Wisły,
  • Krajobraz kulturowy Kanału Bydgoskiego. Land art,
  • Kujawski folklor.

Poprzez sztukę pokazane zostanie bogactwo kulturowe Bydgoszczy i jej regionu. Istotnym aspektem będzie walor promocyjny naszego miasta i dziedzictwa kulturowego regionu kujawsko-pomorskiego, a także poszukiwanie punktów stycznych z kulturą krajów pochodzenia studentów zagranicznych. Pozwoli to na promowanie postawy otwartości i tolerancji oraz ułatwi integrację studentów zagranicznych nie tylko ze społecznością akademicką, ale i lokalną. Kolejnym istotnym elementem projektu będą filmy promocyjne ukazujące w atrakcyjny sposób uczelnię, miasto i region.

Projekt realizowany będzie od 1.06.2023 r. do 30.11.2024 r.
Wnioskowane dofinansowanie to 164 050,75 PLN.
Kierownikiem Projektu jest dr hab. Katarzyna Tretyn, prof. PBŚ – Kierownik Katedry Architektura Wnętrz i Przewodnicząca Rady Dyscypliny Naukowej „Sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki”.

Nad wnioskiem projektowym pracował zespół w składzie:

• mgr inż. Agata Bukaluk
  • dr Dominika Muszyńska-Jeleszyńska