Dr Jakub Elwertowski z II nagrodą na 5. Ogólnopolskim Biennale Malarstwa
10 października 2024

Wykładowca Wydziału Sztuk Projektowych, dr Jakub Elwertowski z Katedry Wzornictwa z II nagrodą na 5. Ogólnopolskim Biennale Malarstwa „Królewiec w czasach Kanta. Architektura miejska – przemiany w czasie i przestrzeni”!

Biennale ma na celu zaprezentowanie aktualnych poszukiwań i osiągnięć w dziedzinie twórczości malarskiej. Jednym z założeń jest upowszechnianie malarstwa poza centrami kulturalnymi i gospodarczymi. Biennale jest otwarte na środowiska artystów profesjonalnych i studentów uczelni artystycznych oraz edukacji artystycznej.

Organizatorem 5. Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a współorganizatorem Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.

Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Marcin Kuchciński.