Wystawa plakatów studentów i wykładowców WSP z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
14 października 2024

Wernisaż wystawy:

18.10.2024 r. (piątek)

godzina 13.00

Most Staromiejski im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego

Obecność Polski w Unii Europejskiej zmieniła krajobraz życia codziennego naszego państwa. Wpłynęła na rozwój gospodarczy, poszerzyła dostępność usług i możliwości, zbudowała także poczucie wspólnoty. Trwające aktualnie niepokoje pozwalają dostrzec siłę w zjednoczeniu.

Dwadzieścia lat Polski w Unii umożliwia prześledzenie historii zmian, które nastąpiły w naszym kraju, ale także w samym związku dwudziestu siedmiu demokratycznych państw.
Jest to moment bilansu, ze wskazaniem na przyszłe wyzwania, które stoją przed Europą i jej mieszkańcami.

Wpisująca się w jubileuszowe obchody wystawa plakatów studentów i wykładowców stanie się wydarzeniem pobudzającym odmienne spojrzenie, odczucia i refleksje odnoszące się do idei Unii Europejskiej, jej początków, rozwoju i transformacji, które nastąpiły przy udziale, jak i w samej Polsce. Wystawa jest kontynuacją prezentowanej w czerwcu br. we foyer Politechniki Bydgoskiej i stanowi selekcję najlepszych prac studenckich uzupełnionych o plakaty przygotowane przez wykładowców Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Zaprezentowane zostaną prace studentów WSP: Filipa Baranowskiego, Marty Bednarek, Oliwii Berendt, Patrycji Borkowskiej, Aleksandry Budnik, Julii Klinger, Juliana Kurzyka, Marianny Matczak, Dominiki Ptak, Wiktorii Przybyły, Mateusza Siedleckiego, Katarzyny Sobali i Klaudii Sosnowskiej oraz wykładowców: Łukasza Aleksandrowicza, Michała Dyakowskiego, Ewy Grajnert-Hałupki, Julii Lewandowskiej, Bartosza Pawlonki, Szymona Salińskiego i Łukasza Wiese.

Kuratorką wystawy jest dra Ewa Liliana Sobczyk, a koordynatorką mgr inż. Agata Bukaluk.

Wystawa będzie prezentowana do 3 listopada 2024 r.